Kazdağları

a.) BİLİMSEL OLARAK : Havadaki OKSİJEN ORANININ FAZLALIĞIYLA DÜNYA İKİNCİSİ bir bölgedir.Bu gerçek, bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Özellikle, Altınoluk,Küçükkuyu ve Otelimizin bulunduğu Yeşilyurt Köyü Bölgesinde bu durum, daha net hissedilir.

b.) FİZİKSEL OLARAK : Tam 47 çeşit ENDEMİK BİTKİ TÜRÜNE sahiptir. ( Yani dünyada başka hiçbir yerde bulurmayan türler ) Örneğin, Kazdağı' nın en önemli endemik bitkilerinden biri KAZDAĞI KÖKNARIDIR. M.Ö.1200 yılındaki TRUVA SAVAŞINDA kullanılan TAHTA AT, Kazdağı Köknarından yapılmıştır. Fatih Sultan Mehmet, Midilli Adasını, 1460 yılında, Kazdağı Köknarından yaptırdığı donanma ile fethetmiştir. Zengin su kaynakları, şelaleleri ve pınarları ile, mitolojide ve tarihte BİN PINARLI İDA olarak adlandırılır. Aynı zamanda zengin bir fauna varlığını ( hayvan türleri ) barındırır. Kazdağları' nda yürüyüş yaparken, her an önünüze dünyalar güzel bir karaca çıkabilir. Sincaplar çevrenizde oynaşır...

c.) TARİHSEL OLARAK : Tarihte "TANRILAR VE AŞKLAR DAĞI İDA" olarak geçen KAZDAĞLARI, tam 4.000 yıllık bir yaşam serüvenine sahiptir. Troyalılara, Lidyalılara, Hititlere, Romalılara, Selçuklulara ve Osmanlılara yurt olmuştur. Bölgede, tüm uygarlıklardan kalan izlere rastlamanız mümkündür. DÜNYANIN İLK GÜZELLİK YARIŞMASI BURADA YAPILDI. Paris,elindeki altın elmayı uzatarak AFRODİT' i, DÜNYANIN İLK GÜZELLİK KRALİÇESİ İLAN ETTİ.

d.) EKONOMİK, SOSYAL VE KÜLTÜREL OLARAK : Kazdağları, ülkemizde yeni gelişen ve "Geleceğin Turizmi" olarak adlandırılan EKO ( SOFT ) TURİZMİN, ilk uygulama bölgesidir. Kazdağları' nın Güney-Batısındaki Yeşilyurt Köyünde bulunan Öngen Country Hotel' de, EKO ( SOFT ) TURİZMİN, TÜRKİYE'DEKİ ÖNCÜSÜDÜR.

Otelimizde konakladığınız süre içersinde, Kazdağı' nın tarihi ve doğal güzelliklerini görme fırsatı bulabilirsiniz. Kazdağları' nın yamacında bulunan otelimizin hemen bitişiğinde bulunan yürüyüş parkurlarında, zevkli trekkingler yapabilir ve muhteşem doğayı tanıyabilirsiniz. Bugün sayıları otuzları bulan KAZDAĞI OTELLERİ içersinde, yatak kapasitesi, doğanın ve konforun bir arada yaşanması, toplantı organizasyonları koşulları, dağ ve deniz keyfinin bir arada yaşanabilmesi imkanları bakımından otelimiz, öne çıkan seçkin tesislerden biridir. Misafirimiz olduğunuz süre içersinde, KAZDAĞLARI' NIN DİBDİRİ HAVASINI, HEM DOĞAL HEM DE KONFORLU BİR ATMOSFER İÇERSİNDE SOLUKLARKEN, çevrenin muhteşem doğal ve kültürel zenginliklerini tanıyacaksınız. Hem dağ, hem deniz keyfinizi , en özel ortamlarda yaşayacak, ruhunuzu ve bedeninizi yenileyeceksiniz......